بازاریابی دیجیتالی نحوه ارتباط برندها با مخاطبان هدف و به مصرف کنندگان را تغییر داد.

چند سال پیش ، شرکت ها به رسانه های آفلاین مانند بروشور ، کارت ویزیت ، در فضای باز و – برای کسانی که سرمایه داشتند – تبلیغات در تلویزیون ، رادیو و چاپ محدود می شدند.

با این حال ، امروزه اینترنت درهای تبلیغات را باز می کند تا هر کسب و کاری بتواند مخاطبان خود را پیدا کند ، نام تجاری خود را گسترش دهد و فروش آنلاین انجام دهد. بنرها ، لینک های حمایت شده ، شبکه های اجتماعی ، بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ و… بی نهایت کانال ها و فرمت ها وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید!

اکنون ، شما در حال درک همه چیز در مورد دیجیتال مارکتینگ هستید ، به عنوان مثال: این چیست ، چرا ارزش سرمایه گذاری در آن را دارد ، انواع آن و به ویژه نحوه کسب نتایج از این طریق چیست.

تا آخر این مقاله با کرون وب همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتالی همه راه های تبلیغ یک نام تجاری و محصولات یا خدمات آن از طریق دستگاه ها یا کانال های دیجیتالی است.

علاوه بر این ، فراتر از تبلیغات ، به شما امکان می دهد با مخاطب هدف ارتباط برقرار کرده و با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنید.

تغییر رفتار مصرف کننده و تکامل فناوری ، محرک های تبلیغات دیجیتالی بودند. مردم شروع به استفاده از اینترنت برای همه چیز کردند ، از حل یک سوال ساده در Google گرفته تا خرید یخچال از یک فروشگاه الکترونیکی.

به همین دلیل ، در سال های اخیر اینترنت به مکانی تبدیل شده است که شرکت ها برای موفقیت باید در آن حضور فعال داشته باشند. اگر اکثر مردم در گوگل ، شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها هستند ، شرکت های فعال آنها را هدفگیری می کنند و باید حضور خود را در این فضاها مشخص کنند.

به همین ترتیب ، راه های متفاوتی در ارتباط برندها با مصرف کنندگان از طریق اینترنت پدیدار شده است. در نتیجه ، در سال های اخیر دیجیتال مارکتینگ به طور فزاینده ای پیچیده و قدرتمند شده است.

تنوع قالب ها ، روش های پرداخت و گزینه های تقسیم بندی عموم مردم ، سیستم های تجارت الکترونیک را قوی تر و پر از امکانات برای شرکت ها کرده است.

تفاوت تبلیغات دیجیتال و بازاریابی دیجیتال چیست؟

آیا هنوز فکر می کنید تبلیغات دیجیتال و بازاریابی دیجیتال یک چیز هستند؟

اکثر مردم و متخصصان منطقه ای با آنها یکسان رفتار می کنند. اما ، تفاوت ظریفی بین این دو وجود دارد و ما می خواهیم شما آن را بدانید.

بازاریابی، به روشی ساده، بازاریابی با : قیمت ، محصول ، مکان و تبلیغات سروکار دارد.

این مفهوم از 4 ستون تعیین می کند که چگونه یک نام تجاری در بازار ارائه می شود. از نظر منطقی ، وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال می شود ، این عوامل در محیط آنلاین در نظر گرفته می شوند.

بنابراین ، تبلیغات یک ابزار بازاریابی است. این یکی از روش هایی است که شرکت ها مارک ها و محصولات خود را برای عموم تبلیغ می کنند و تبلیغات دیجیتالی ابزار این کار در رسانه های آنلاین است.

حال شما می دانید که تبلیغات دیجیتال یک ابزار بازاریابی دیجیتال است. بنابراین ، در عمل ، بسیاری از مردم آنها را مترادف می دانند.

دیجیتال مارکتینگ چه مزایایی دارد؟

تصادفی نیست که بسیاری از مارک ها از تبلیغات دیجیتالی استقبال کردند. و مزایای متعددی برای انجام این کار وجود دارد ، به ویژه برای مشاغل کوچک.

در اینجا مهمترین مزایای دیجیتال مارکتینگ را ارائه می دهیم:

گستردگی

اینترنت مرز ندارد. می توانید از طریق پیام رسانی فوری با دوستان خود در همسایگی یا با کسی که به آن سوی کره زمین نقل مکان کرده صحبت کنید. همچنین لازم به ذکر است که: همه در اینترنت هستند!

این بدان معناست که تبلیغات دیجیتالی می تواند دسترسی شرکت را افزایش دهد ، نه تنها برای تبلیغ نام تجاری ، بلکه برای فروش محصولات خود در تجارت الکترونیکی.

قابلیت تقسیم بندی

آیا درباره Big Data شنیده اید؟ این به حجم عظیمی از داده های ذخیره شده در اینترنت اشاره دارد و مزایای آن شامل تجزیه و تحلیل و ارائه بی نهایت اطلاعات در مورد مصرف کنندگان است.

سپس می توان از آنها برای تقسیم بندی مخاطبان و طراحی تبلیغات خود برای یک مخاطب خاص استفاده کرد.

پرداخت در ازای دریافت خدمات تبلیغاتی

رسانه های پولی در اینترنت دارای مزیت بزرگی نسبت به کانال های آفلاین هستند: شما پیش پرداخت نمی کنید.

در اینترنت ، تنها زمانی که هزینه مورد نظر (کلیک ، بازدید از وب سایت ، نصب اپلیکیشن ، تبدیل و غیره) به دست می آید ، شارژ می شود. سپس روشهای پرداخت زیر شکوفا می شود:

  • هزینه هر کلیک (CPC)
  • هزینه در هر هزار نمایش (CPM)
  • هزینه هر خرید (CPA)

اندازه گیری

مزیت بزرگ دیگر ، به لطف Big Data ، توانایی کمی و واجد شرایط بودن نتایج تبلیغات دیجیتال است.

شما می توانید دقیقاً بدانید چند نفر آگهی را مشاهده کردند ، چه تعداد کلیک کردند و چه تعداد فروش در این راه انجام شد.

به این ترتیب ، می توان با دقت بیشتری ROI (بازگشت سرمایه) یا بازده سرمایه گذاری ، یکی از شاخص های اصلی استراتژیک را اندازه گیری کرد.

فرمت های متعدد

خود را محدود به تصاویر ، فایلهای صوتی و ویدئوهای 30 ثانیه ای کنید. تبلیغات دیجیتالی امکان استفاده از متون ساده در تبلیغات بنری، ویدیویی و همسان در کانال هایی مثل آپارات، اینستاگرام و وبلاگ ها دارد.

به مشاغل کوچک رقابت پذیری دهید

مزیت بزرگ آن شامل دموکراتیزه شدن تبلیغات است. زیرا برای انتشار نام تجاری شما در کانال های آنلاین نیازی به ارقام سرمایه نجومی نیست.

روش های ارگانیک وجود دارد که نیازی به سرمایه گذاری پولی ندارند ، مانند وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی. اما ، وقتی شروع به جمع آوری پول می کنید ، می توانید از آنچه دارید شروع کنید و به تدریج افزایش دهید.

از چه نوع تبلیغات دیجیتالی می توان استفاده کرد؟

در حال حاضر ، ما قصد داریم در مورد انواع اصلی تبلیغات دیجیتال صحبت کنیم و آنها را به پولی و ارگانیک تقسیم کنیم.

با این حال ، این یک لیست قطعی نیست: فرمت های زیادی وجود دارد و در هر زمان ممکن است گزینه های جدیدی ظاهر شود. در تبلیغات دیجیتالی ، مهم است که با اخباری که ممکن است ظاهر شوند به روز باشید.

رسانه های پولی

رسانه هایی که برای دیده شدن نیاز به پرداخت هزینه دارید. کانال های اصلی عبارتند از:

  • تبلیغات کلیکی: مانند گوگل ادز که شما یک هزینه برای دیده شدن در صفحات جستجوی گوگل پرداخت میکنید و در ازای دریافت ورودی از طریق گوگل از هزینه شارژ شما کم میشود.
  • نمایش رسانه: تبلیغات بصری (تصاویر ، انیمیشن ها) که در محتوای صفحات وب ظاهر می شوند.
  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی (مثل اینستاگرام): تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، با فرمت های مختلف. تبلیغات فیس بوک ، تبلیغات اینستاگرام ، تبلیغات LinkedInتوییت های پشتیبانی شده توییتر و تبلیغات YouTube و آپارات بیشترین استفاده را دارند.

رسانه های ارگانیک

آنها مواردی هستند که در آنها علامت تجاری بدون نیاز به پرداخت هزینه برای ثبت یا پیوند آن منتشر می شود و مشتری جذب میکند.

این بدان معنا نیست که هیچ هزینه غیر مستقیم مانند استخدام ، آموزش یا ابزار خدمات شخص ثالث وجود ندارد. بنابراین ، اکنون ما استراتژی های اصلی تبلیغات ارگانیک را به شما نشان می دهیم:

  • SEO (بهینه سازی موتور جستجو): بهینه سازی صفحات در یک وب سایت به طوری که در نتایج ارگانیک موتورهای جستجو به خوبی ظاهر شوند.
  • شبکه های اجتماعی: تبلیغات از طریق پست و تعامل با مخاطبان از طریق بسترهای اجتماعی.
  • بازاریابی ایمیلی: ارسال ایمیل (معمولاً خودکار) برای انتشار پیشنهادات و تقویت ارتباط با مخاطبان هدف.
  • وبلاگ: انتشار مقالاتی در زمینه ای که شرکت شما به منظور جذب کاربران و بهبود موقعیت موتورهای جستجو به آن اختصاص داده است.

5 نکته برای افزایش نتایج تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتالی رواج پیدا کرد. امروزه هر کسب و کاری می تواند از کانال های دیجیتال استفاده کند و بنابراین ، رقابت دیجیتال نیز افزایش یافته است.

هرکسی که می خواهد توجه مصرف کنندگان را جلب کند ، باید خود را متمایز کرده و از شیوه های خوب تبلیغات دیجیتال استفاده کند. در مرحله بعد ما 5 نکته را به شما ارائه می دهیم تا بتوانید نتایج مثبت را به دست آورید.

1. تمرکز خود را بر تجربه نام تجاری حفظ کنید

مصرف کننده دیگر به دنبال شرکت ها یا محصولات نیست. این امر نیازمند تجربیات خوب با برند هایی است که اعتماد را منتقل می کند ، راه حل ها را ارائه می دهد و احساسات مثبت را ارائه می دهد.

بنابراین تبلیغات دیجیتال در این زمینه به ما کمک میکند. در میان کارهایی که باید در محیط دیجیتال انجام شود ، تجربه مشتری باید در وهله اول باشد.(تجربه و رضایت خرید مشتری از ما)

این نشریه چگونه برای مصرف کننده ارزش ایجاد می کند؟ این اولین چیزی است که باید به آن فکر کرد!

تبلیغات تعاملی یکی از منابع تبلیغات دیجیتالی است که تجربه کاربر را بیشترین اولویت قرار داده است.

با اجازه دادن به مشارکت فعال مصرف کننده در محتوای تبلیغاتی ، این نوع تبلیغات مشارکت بیشتری ایجاد می کند و تمایل به اشتراک گذاری توسط کاربر را دارد و همچنین دسترسی آن را افزایش می دهد.

مثلا وقتی امیر حسین آرمان پس از خرید لباس، از خرید خود ابراز رضایت کرده و در شبکه های اجتماعی منتشر میکند.

یا مثلا وقتی مصرف کنندگان لباس های شرکت نایک ویدیو های خود را با مضمون “فقط انجامش بده”(just do it) در شبکه های اجتماعی منتشر میکنند

Gatorade یک آگهی تعاملی در Snapchat ایجاد کرد که شامل یک بازی تنیس بود ، که در آن کاربر می توانست شخصیت سرنا را در حین تعامل با لوگو و ارتباطات مارک کنترل کند.

اگر می خواهید درباره قدرت محتوای تعاملی برای قدرت بیشتر به نام تجاری خود بدانید ، حتماً از مشاوره دیجیتال مارکتینگ کرون وب استفاده کنید.

2. تمرکز بر بخشی از مخاطبان

این یکی از ارزش های گسترده تر است ، بنابراین آن را هدر ندهید!

ابتدا لازم است شخص خریدار را به خوبی بشناسید و یک استراتژی هدفمند مشخص کنید. با این اطلاعات ، تبلیغات بر اساس مخاطب ایده آل اجرا می شود تا فروش دقیق تری اتفاق بیوفتد.

3. آزمایش و خطا

آیا تبلیغ تبدیل می شود؟ آیا عنوان ایمیل خوب است؟ در هر صورت متوقف نشوید: آزمایشات را انجام دهید و در صورت لزوم تنظیم کنید.

در تبلیغات دیجیتالی ، ارزیابی را می توان با یک آزمایش کوچک از مخاطبان با نسخه ای از صفحه ، ایمیل ، پست یا تبلیغات انجام داد. بنابراین قبل از اینکه از نتایج منفی ناامید شوید ، ابتدا بفهمید چه چیزی کار می کند و چه چیزی نه.

4. در بازاریابی مجدد سرمایه گذاری کنید

بازاریابی مجدد عبارت است از تأثیر دوباره کاربری که با یک سایت تعامل داشته است ، برای خواندن یک پست وبلاگ یا خرید. این می تواند از طریق ایمیل ، پیوندهای حمایت شده ، نمایش رسانه یا تبلیغات اجتماعی باشد.

این یکی از موثرترین استراتژی ها در تبلیغات دیجیتال است ، زیرا مصرف کنندگان به یک نام تجاری علاقه نشان داده اند و فقط باید دوباره با آن تعامل ایجاد کنند.

5. به نتایج عملی شرکت خود نگاه کنید

آیا پست شما لایک زیادی داشته است؟ آیا مقاله شما توسط چندین کاربر خوانده شده است؟ عالیه!

آنچه مهمتر است این است که آیا این کار به کسب و کار شما و دستیابی به اهداف استراتژی بازاریابی شما کمک کرده است یا خیر.

وقت خود را با معیارهای بیهوده تلف نکنید. تمرکز باید بر شاخص های کلیدی عملکرد باشد که نتایج واقعی تبلیغات دیجیتال را برای کسب و کار شما نشان می دهد.

به طور خلاصه ، دیجیتال مارکتینگ یک راه عالی برای برقراری ارتباط با مخاطبان است. علاوه بر این ، از استراتژی ها و آنالیز تبلیغاتی برای جلب توجه مصرف کننده در کانال هایی که بیشتر از همه در روز استفاده می کنند استفاده می کند.

فراموش نکنید که به دلیل تنوع زیاد سیستم عامل ها ، قالب ها ، کانال ها و امکان تقسیم بندی ، شما در حال حاضر بستری بزرگ از منابع برای تقویت استراتژی بازاریابی خود و همچنین یکی از جنبه های اساسی آن را دارید به نام دیجیتال مارکتینگ.