ترفندهای افزایش فروش و درآمد سایت

برای افزایش فروش سایت باید این 4 کار را انجام دهید و کاملا تضمینی فروش سایت شما افزایش پیدا میکند.

  • بهبود مداوم Ui و Ux
  • جلب رضایت و اعتماد مخاطب
  • طراحی مسیر مخاطب برای افزایش فروش سایت
  • تداوم ارتباط بعد از خرید

در ادامه تمام این موارد را به اختصار توضیح میدهیم.

بهبود مداوم Ui و Ux

Ui به معنای رابط کاربری یا UserInterface میباشد ، رابط کاربری همان شکل و ظاهر سایت میباشد که کاربر با آن تعامل دارد و باید در آن از رنگ ها و افکت های جذاب استفاده کنیم که به کاربر خود حس خوبی را منتقل کنیم ، همچنین باید نسبت به موضوع سایت ، ست رنگی انتخاب کنیم. همچنین عکس هایی که در وبسایت استفاده میکنیم نیز بسیار مهم هستند.

Ux به معنای تجربه کاربری یا UserExperience  میباشد. تجربه کاربری شامل تمام احساسی است که ما به کاربران خود انتقال میدهیم ، از هنگام ورود و لودینگ صفحه تا خروج از سایت و همچنین تصمیم به باز گشت به سایت.

ما باید به طور مداوم Ui و Ux سایت خود را برسی و بهینه سازی کنیم و آنرا به روز نگه داریم.

1- بارگذاری سریع و افزایش فروش سایت :

اولین چیزی که کاربر هنگام ورود به سایت ما تجربه میکند سرعت بارگذاری صفحات سایت است.

در ابتدا بیایید رفتار کاربران خود را پیش بینی کنیم :

هنگامی که کاربر کلمه یا عبارتی را در موتور جستجویی مانند گوگل سرچ یا جستجو میکند ، گوگل، نتایجی را به آن نمایش میدهد.

سپس در 80 درصد مواقع کاربر روی اولین لینک کلیک کرده و منتظر میشود تا سایت باز شود ، اگر این فرایند لودینگ یا بارگذاری سایت بیش از 4 تا 8 ثانیه طول بکشد، کاربر سایت را بسته و به لینک دوم مراجعه میکند.

در صورتی که سایت دوم سرعت مناسبی داشت و پاسخ کاربر در آن وجود داشت ، دو اتفاق رخ میدهد :

1- سایت اول ، کاربر و شانس فروش را از دست میدهد.

2- گوگل متوجه میشود که سایت اول برای کاربر مناسب نبوده و آن سایت در نتایج گوگل با افت رتبه مواجه خواهد شد و سایت دوم که به موقع پاسخ کاربر را داده نیز ممکن است جایگاه اول را به خود اختصاص دهد.

یکی از سایت هایی که به ما کمک میکند تا سرعت سایت خود را بهینه سازی کنیم، سایت جی تی متریکس میباشد.

2- سادگی محیط کاربری و لذتبخش بودن کارکردن با سایت :

باید تا جای ممکن سایت را ساده طراحی کنیم تا کاربر در کمترین زمان بتواند به مقصد و پاسخ خود برسد.

همچنین فرایند خرید را نیز باید بهینه سازی کنیم تا کاربر با کم ترین درگیری خرید خود را انجام دهد.

معمولا سایت هایی که فرآیند خریدشان در کم تر از 30 ثانیه انجام میشود بیشترین فروش را دارند.

همچنین باید گشت و گذار در سایت برای کاربر ساده و لذتبخش باشد ، سایتی که گشت و گذار و خرید از آن سخت باشد، مانند فروشنده بد اخلاقی ست که کسی از آن خرید نمیکند.

3- محیط گرافیکی زیبا و رنگبندی مناسب :

محیط گرافیکی زیبا و رنگبندی میتواند احساس کاربر را درگیر کند و حس خوب یا بد را به کاربر منتقل کند، پس برسی و بهینه سازی مداول آن باعث افزایش فروش سایت میشود.

وب سایت هرچقدر هم که کاربردی باشد و مطالب مهم و کاربردی داشته باشد، اگر محیط گرافیکی و رنگبندی آن خوب نباشد نمیتواند در جذب کاربر موفق شود.

جلب رضایت و اعتماد مخاطب

ترفند-های-افزایش-فروش-سایت

1- مطالب مفید با نگارش روان

در ابتدا باید مخاطب خود را مشخص کنیم، نیازهای آنرا بشناسیم، سپس مطالبی بنویسیم که نیازهایش را رفع کند و برای کاربر مفید باشد.

در اینصورت کاربر سایت شما را به عنوان مرجع شناسایی میکند و دفعات بعدی نیز به سایت شما مراجعه میکند و این باعث افزایش اعتبار شما بین کاربران و موتورهای جستجو مانند گوگل میشود.

همچنین مطالب علاوه بر مفید بودن باید با نگارشی روان و ساده نوشته شوند که با کاربر در کم ترین زمان ممکن پاسخ خود را پیدا کند.

اگر نگارش مطالب گنگ باشد و کاربر با غلط های املایی یا نگارشی مواجه شود باعث افت اعتبار شما بین کاربران و موتورهای جستجو میشود.

علاوه بر این ممکن است کاربر پاسخ خود را پیدا نکرده و سایت شما را ترکند و پاسخ خود را در سایت رقیبتان پیدا کند و شما رقابت را به رقیبتان ببازید.

2- ارائه راه های ارتباطی متنوع و آسان

یکی از راه های کسب اعتماد مخاطب ارائه راه های ارتباطی متنوع میباشد.

درصورتی که کاربر در سایت شما با مشکلی مواجه شود یا چیزی یا مطلبی برایش گنگ یا سوال برانگیز باشد به دنبال راه های ارتباطی شما میگردد، در صورتی که راه های ارتباطی شما متنوع باشد، کاربر نسبت به موقعیت و نیاز و ضرورت سوال خود یکی را انتخاب میکند و در صورتی که در کم ترین زمان پاسخ خود را دریافت کند، شما رقابت را از رقیب خود برده اید.

بهتر است حتما شماره تماس پشتیبانی سایت و دفتر خود را در سایت و در جایی که راحت دیده شود بگذارید تا مخاطب با کم ترین زحمت آنرا پیدا کند، زیرا در 80 درصد موارد کاربران تمایل به تماس تلفنی دارند.

3-معرفی خودتان، برند، داستان برند، اهداف و ارزش هایتان

برای انتقال حس خوب، صمیمیت و اعتماد به مخاطب خود بهتر است خود و تیم خود را به خوبی معرفی کنید این مطالب بهتر است در صفحه درباره ما قرار گیرد.

صفحه درباره ما کرون وب میتواند به عنوان نمونه برای درک بهتر این مورد به شما کمک کند

همچنین باید برند خود را به خوبی معرفی کنید و داستان شکل گیری آنرا شرح دهید که مخاطب حس صمیمیت بیشتری با شما داشته باشد.

و هنگامی که کاربر شما، برند، و داستان شما را به همراه اهداف و ارزش های شما بداند باعث افزایش اعتمادش به شما میشود و افزایش اعتماد نیز باعث افزایش فروش سایت میشود.

طراحی مسیر مخاطب برای افزایش فروش سایت

افزایش-فروش-سایت-تا-50-درصد -

1- پیش بینی رفتار مخاطب وساخت مسیری برای هدایت مخاطب به انجام خرید

در ابتدا باید مخاطب خود را بشناسیم و پرسونای آن را بنویسیم.

بعد از شناخت مخاطب به خوبی میتوانیم رفتار وی را پیش بینی کنیم و سپس مسیری که مخاطب وارد سایت میشود را آماده میکنیم که وقتی وارد سایت شد به عملیات خرید هدایتش کنیم.

2- ساده سازی مسیر خرید

هرچه مسیر و عملیات خرید ساده و بی دردسر باشد کاربران راحت تر از ما خرید میکنند.

برای ساده سازی این عملیات بهتر است تا جای ممکن فرم درخواست یا سفارش را خلوت کنیم و اطلاعات اضافی از کاربر نگیریم، فقط یک درگاه پرداخت داشته باشیم و یا اجازه انتخاب آنرا به کاربر ندهیم، به کاربر اجازه دهیم پس از پرداخت وضعیت سفارش خود را مشاهده کند و…

تداوم ارتباط بعد از خرید برای افزایش فروش سایت

1-ارسال پیشنهادات جذاب برای خرید های بعدی

اگر در خرید اول به اندازه کافی اعتماد و رضایت کاربر را جذب کرده باشید، در صورتی که تخفیف و پیشنهاداتی برای کاربر خود ارسال کنید صد در صد از شما خرید میکند.

این پیشنهادات را میتوانید هم از طریق ایمیل و هم از طریق پیامک یا sms برای کاربران ارسال کنید.

توجه داشته باشید اطلاعات تماس کاربران را حتما در هنگام خرید بگیرید و در حفظ آنها کوشا باشید زیرا این اطلاعات گنجینه کسب و کار شماست

2-پشتیبانی مناسب و با کیفیت

سعی کنید تا جای ممکن محصولات و خدماتتان را پشتیبانی کنید و سعی کنید در روند این پشتیبانی بیشتر با کاربران خود صمیمی شوید، این صمیمیت میتواند کاربر را ترقیب کند که محصولات و خدمات شما را به دیگران معرفی کند و این یک تبلیغات گسترده و رایگان است.

نتیجه گیری :

با بهبود Ui,Ux که شامل : افزایش سرعت بارگذاری صفحه، سادگی و لذتبخش بودن کار کردن با سایت و محیط گرافیکی جذاب، مخاطبان را جذب میکنیم.

با جلب رضایت و اعتماد مخاطب که شامل : ارائه مطالب مفید با نگارش روان، ارائه راه های ارتباطی متنوع و معرفی خودمان، کاربر را علاقه مند میکنیم تا بیشتر با ما تعامل داشته باشد.

با طراحی مسیر مخاطب برای خرید، مخاطب را به خریدار تبدیل میکنیم.

و با تداوم ارتباط با کاربران و مخاطبان، آنها را تبدیل به مشتریان وفاداری میکنیم که به رایگان برای ما بازاریابی میکنند.