حتی اگر در موقعیت فنی نیستید ، احتمالاً درباره بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شنیده اید. خواه شما صاحب یک کسب و کار کوچک باشید یا یک شرکت بزرگ را اداره کنید ، بهینه سازی موتور جستجو باعث ایجاد مشاغل در همه صنایع در این دنیای مدرن می شود. با تولید محتوای باکیفیت ، می توانید صفحات وب خود را بهینه کنید تا در نتایج موتورهای جستجو بیشتر ظاهر شوند.

هرچه رتبه وب سایت شما برای جستجوهای مناسب بیشتر باشد ، احتمالاً ترافیک بیشتری به سمت وبسایت شما خواهد آمد. از این گذشته ، بسیاری از کاربران اینترنت – (بیش از 75 درصد) – تمایل ندارند از صفحه اول نتایج جستجو عبور کنند(جواب خود را فقط در ). با توجه به اینکه بسیاری از مردم برای یافتن نیازهای خود به اینترنت مراجعه می کنند ، اگر سعی می کنید تجارت خود را توسعه دهید ، از SEO به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود اجتناب نمی کنید.

در گزارش اخیر بازاریابی محتوا ، 67 درصد از متخصصان بازاریابی محتوا که مورد بررسی قرار گرفتند ، اظهار کردند که بهبود عملکرد SEO اولویت اصلی شرکت آنها است. 73 درصد دیگر گفتند که آنها اغلب از مهارتها و ابزارهای SEO خود برای دستیابی به نتایج بهتر بازاریابی محتوا استفاده می کنند. این بدان معناست که برای رقابت پذیری ، باید بدانید که چگونه رتبه بندی موتورهای جستجو خود را بهبود ببخشید.

آیا مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ نکات SEO و ایده های بهینه سازی موتورهای جستجو را بخوانید که حتی مبتدیان می توانند در کار خود پیاده سازی کنند. این ترفندهای کاربردی و غیر فنی SEO را در عمل به کار بگیرید و نتایج سریع را مشاهده خواهید کرد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

1. ایجاد محتوا در اطراف کلمات کلیدی اصلی و ثانویه
2. از URL های کوتاه و توصیفی استفاده کنید
3. ایجاد بک لینک از وب سایت های دارای اعتبار بالا
4. سعی کنید برای قطعات ویژه (Featured Snippets) رتبه بندی کنید
5. محتوای خود را برای موتورهای جستجو قالب بندی کنید
6. عنوان صفحه و توضیحات متای خود را فراموش نکنید
7. هر چیزی را که سرعت صفحه را کند می کند حذف کنید
8. از ترکیبی از پیوندهای (لینک) داخلی و خارجی استفاده کنید

 

1. ایجاد محتوا در اطراف کلمات کلیدی اصلی و ثانویه

در هسته هر استراتژی موثر سئو جستجوی کلمات کلیدی وجود دارد. محتوای عالی در اطراف کلمات کلیدی اصلی و ثانویه ساخته شده است و دانستن نحوه استفاده استراتژیک از آنها جستجوگران (مخاطبان هدف و کاربران اینترنت) را به وب سایت شما هدایت می کند.

کلمه کلیدی اصلی شما باید تمرکز اصلی صفحه فرود شما باشد. این باید یک توصیف قوی از هر چیزی باشد که صفحه در مورد آن است و به طور بالقوه به آنچه برند یا شرکت شما انجام می دهد متصل شود. این کلمات کلیدی اصلی باید محور محتوای شما باشند.

کلمات کلیدی ثانویه از کلمات مرتبط با کلمه کلیدی اصلی پشتیبانی می کنند و به جزئیات بیشتری می پردازند. با درج این کلمات کلیدی ثانویه در محتوای خود – البته به روشی که به طور طبیعی خوانده شود – احتمالاً رتبه جستجوی خود را بهبود می بخشید.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی خود را با فکر کردن در مورد چند کلمه کلیدی بلند که برای مخاطبان شما منطقی است ، آغاز کنید.

2. از URL های کوتاه و توصیفی استفاده کنید

همچنین برخی از روشهای نه چندان تکنیکی وجود دارد که می توانید برای بهینه کردن سئوی صفحات خود به کار ببرید. برای مثال نحوه ایجاد URL ها برای محتوای خود ، می تواند رتبه بندی SEO شما را بهبود بخشد و برای هرکسی که به تازگی در SEO شروع کرده است ، نسبتاً آسان است.

یک آدرس اینترنتی موثر باید:

  • از کلمات کلیدی استفاده کنید: نشانی اینترنتی شما باید شامل یک یا چند کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد.
  • درک آن آسان باشد: باید برای چشم انسان مناسب باشد و درک مطالب وب سایت را برای خوانندگان آسان کند.
  • مختصر باشد: URL های کوتاه ترجیح داده می شود. آنها را در حدود 60 کاراکتر نگه دارید. بسیاری از موتورهای جستجو نمی توانند URL های طولانی تری را پردازش کنند ، که می تواند شما را به پایین تر از صفحه نتایج برساند.
  • بهتر است url صفحه شما ترجمه انگلیسی عنوان صفحه شما باشد.

3. ایجاد بک لینک از وب سایت های دارای اعتبار سایت بالا

ایجاد لینک ها یکی دیگر از اجزای کلیدی هر استراتژی SEO است و شروع آن نسبتاً آسان است. بک لینک ها یک فاکتور مهم رتبه بندی هستند و معمولاً به دو صورت لینک های dofollow و nofollow هستند، لینک های dofollow تاثیر بیشتری دارند.

بهترین بک لینک ها برای زمانی است که وب سایت های دیگر به عنوان منبع اطلاعات به صفحات وب سایت شما لینک می دهند. این لینک ها از صفحات دیگر به موتورهای جستجو نشان می دهد که شما در موضوعی معتبر هستید ، موضوعی که باید در رتبه بندی قرار گیرد. هرچه لینک های با کیفیت به وب سایت شما بیشتر باشد ، در جستجوهای آنلاین بیشتر می شود.

بسیار خوب است که وبلاگ نویسان ، روزنامه نگاران و سایر شرکت ها به طور خودکار شما را به عنوان یک متخصص در زمینه خود تشخیص دهند و به تنهایی به مطالب شما لینک دهند. اما این همیشه بلافاصله اتفاق نمی افتد ، و ممکن است لازم باشد هنگام شروع کار ، امور را به دست خود بگیرید.

اقدامات متعددی را می توانید برای ایجاد پیوند به وب سایت خود انجام دهید. برخی از تاکتیک هایی که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

  • پیشنهاد دهید که یک پست مهمان برای سایر رسانه ها بنویسید ، به ویژه اگر اینفوگرافیک جالبی دارید یا چیز دیگری برای ارائه دارید.
  • با ناشران تماس بگیرید تا هرگونه تحقیق یا داده اصلی را که برای محتوای سایت خود جمع آوری کرده اید ، پوشش دهند.
  • لیست ها و فهرست های مختلفی را در صنعت خود پیدا کنید(وب سایت های دایرکتوری مثل 1000site.ir یا ترب) و سعی کنید شرکت خود را به آنها اضافه کنید. این گاهی به معنی پیوستن به انجمن های حرفه ای صنعت ، گروه های شبکه یا سازمان های تجاری است ، اما اعتبار شما را افزایش می دهد.

4. سعی کنید برای قطعات ویژه رتبه بندی کنید

تکه های ویژه گوگل (Featured Snippets) نقطه ای بسیار مورد توجه است که همه بازاریابان دیجیتال امیدوارند وقتی به صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) می رسند ، به آن برسند. تکه های ویژه در بالای نتایج جستجوی Google ظاهر می شوند و احتمال زیادی برای جذب ترافیک ارگانیک زیاد وجود دارد. برای دستیابی به این نقطه ، باید محتوای خود را به روش خاصی بهینه سازی کنید.

5. محتوای خود را برای موتورهای جستجو قالب بندی کنید

کلماتی که استفاده می کنید اهمیت دارد ، اما نحوه قالب بندی محتوای شما نیز به همان اندازه مهم است. در حالی که می خواهید محتوای شما آموزنده ، قابل فهم و برای خوانندگان دوستانه باشد ، اما باید متناسب با قالب بندی خود را برای موتورهای جستجو نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، علاوه بر کلمات کلیدی ، می خواهید از سرفصل ها و عناوین فرعی نیز استفاده کنید تا مطالب شما برای موتورهای جستجو آسان باشد و بتوانید رتبه بندی جستجوی ارگانیک خود را بهبود بخشید.

نحوه ساخت جملات و پاراگرافهای شما نیز مهم است. به طور معمول ، جملات نباید بیش از 20 کلمه باشند. و در حالی که هرگز نباید یک پاراگراف تک جمله ای داشته باشید ، همچنین نمی خواهید پاراگراف شما خیلی طولانی باشد.

6. عنوان صفحه و توضیحات متای خود را فراموش نکنید

کلمات کلیدی شما بر محتوایی که می نویسید تأثیر می گذارد ، اما آیا می دانستید که باید در عنوان صفحات و توضیحات متا نیز مورد استفاده قرار گیرد؟ اینها دو جزء اصلی HTML هستند که در آنها می توانید یک کلمه کلیدی را با کلمات کلیدی بسته بندی کرده و صفحه خود را بهینه کنید ، و آنها برای مبتدیان فنی محصوب میشود.

به طور معمول ، از هر پلتفرمی که برای میزبانی وب سایت خود استفاده می کنید ، راهی آسان برای ویرایش عنوان صفحه و توضیحات متا ارائه می دهد. به عنوان مثال ، وردپرس دو جعبه با عنوان “عنوان سئو” و “توضیحات متا” ارائه می دهد.

به خاطر داشته باشید که این موارد در نتایج جستجو نشان داده می شوند. یک کاربر اینترنتی ممکن است تصمیم بگیرد که آیا تنها بر اساس این بخشهای کوتاه روی صفحه شما کلیک کند یا خیر. این برای کلمات کمی قدرت زیادی دارد. بنابراین ، مطمئن شوید که تأثیرگذار هستند.

7. هر چیزی را که سرعت صفحه را کند می کند حذف کنید

آیا می دانید زمان بارگذاری صفحه شما بر سئو سایت شما تأثیر می گذارد؟ این صفحات تمایل به نرخ پرش بالاتری دارند. هرچه بارگیری بیشتر طول بکشد ، احتمالاً زمان کمتری برای بازدیدکنندگان در صفحه شما صرف می شود – اگر حتی در وهله اول وارد صفحه وب شما شوند.

Google PageSpeed ​​Insights یک ابزار سئو رایگان برای بررسی سرعت سایت شما است. نشانی اینترنتی خود را اضافه کنید تا محدوده ای بین صفر تا 100 دریافت کنید که 100 سریعترین آن است. شما حتی می توانید سرعت سایت در تلفن همراه خود را در مقایسه با سایت در دسکتاپ را مشاهده کنید.

به خودتان لطف کنید و وب سایت خود را مرور کنید. آیا عناصری مانند افزونه های غیر ضروری زمان بارگذاری را پایین می آورند؟ آنها را حذف یا تجدید ساختار کنید ، پس از بهینه سازی صفحه خود ، احتمالاً شاهد افزایش ترافیک خواهید بود.

8. از ترکیبی از پیوندهای (لینک) داخلی و خارجی استفاده کنید

وقتی در مورد بهینه سازی صحبت می کنید ، آنچه در محتوای خود به آن پیوند می دهید مهم است. پیوندهای داخلی خوانندگان را به صفحات دیگر وب سایت شما هدایت می کند ، در حالی که پیوندهای خارجی آنها را به وب سایت ها و منابع دیگر می رساند. هر دو بر سئو شما تأثیر می گذارد.

با استفاده از یک استراتژی ارتباط داخلی موثر ، این امر باعث می شود بازدیدکنندگان مدت بیشتری در وب سایت شما مشغول به کار شوند. به یاد داشته باشید که می خواهید پیوندهای داخلی ارزشمندی را وارد کنید ، اما لزوماً پیوندهایی را که به صفحه اصلی شما باز می گردند ، قرار ندهید. برای افزایش تجربه کاربر ، پیوندهای داخلی را ارائه دهید تا بازدیدکنندگان به اطلاعات ارزشمند تری هدایت شوند. این نه تنها نرخ کلیک (CTR) شما را برای صفحات بهبود می بخشد ، بلکه اگر شما یک سایت تجارت الکترونیک هستید ، این شانس خوب است که بتواند مشتریان خود را به اندازه کافی برای خرید در سایت شما نگه دارد.

وقتی صحبت از لینک های خارجی می شود ، کیفیت اهمیت دارد. شما باید پیوندهای خارجی خود را قبل از افزودن آنها بررسی کنید تا مطمئن شوید که به محتوای با کیفیت پایین اشاره نمی کنید. برخی از منابع پیوند دهنده خارجی خوب ، وب سایت های پرطرفدار با بازدید زیاد هستند که به طور مرتب محتوای معتبر و مرتبط با نام تجاری شما تولید می کنند.